Portal Edukacyjny
Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu


    

  Strona głównaAktualnościDziałalność dydaktycznaE-learningCentrum EdukacyjneKoło naukowe 

Centrum Edukacyjne to:
 • nowoczesna baza szkoleniowa (wysokiej jakości sprzęt oraz modele anatomiczne);
 • unikalne możliwości kształcenia w różnych specjalnościach medycznych;
 • międzynarodowej klasy specjaliści z Polski i ze świata;
 • szeroka oferta kursów kształcenia przed- i podyplomowego lekarzy oraz innych specjalistów z dziedzin mających zastosowanie w ochronie zdrowia;
 • nowoczesne formy i metody kształcenia;
 • prowadzenie innowacyjnych badał naukowych.

 
Działalność szkoleniowa realizowana jest przez Zespół Centrum Edukacyjnego Światowego Centrum Słuchu we współpracy z krajowymi oraz zagranicznymi jednostkami naukowymi i uniwersyteckimi. Jest ona kierowana przede wszystkim do różnych grup specjalistów działających na rzecz osób z zaburzeniami słuchu, głosu, mowy, równowagi i komunikacji językowej. Nasi wykładowcy to Zespół najwyższej klasy, doświadczonych specjalistów kierowany przez prof. Henryka Skarżyńskiego. Przy organizacji szkoleń i warsztatów w Światowym Centrum Słuchu wykorzystywane są innowacyjne formy i metody kształcenia. Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem do telekonferencji, telekonsultacji, telerehabilitacji i e-learningu.

W Centrum Edukacyjnym znajdują się:
 1. Pracownia Anatomii Klinicznej i Eksperymentalnej Głowy i szyi (-1.35) - wyposażona jest w unikatowe i nowoczesne stanowiska oraz sprzęt (mikroskopy, endoskopy, kamery, komputery) do zabiegów chirurgicznych. Możliwe jest organizowanie wszystkich typów kursów oraz szkoleń, a także wielu badać naukowych dotyczących anatomii głowy i szyi i nie tylko. Pracownia jest połączona z nowoczesnym systemem audiowizualnym, który umożliwia połączenie się i przekaz z wielu miejsc i innych urządzeń, m.in. sal operacyjnych, mikroskopów, endoskopów. Oprócz nowoczesnego sprzętu i stanowisk Pracownia jest wyposażona ponadto w bardzo dobrej klasy narzędzia do zabiegów Oto-Ryno-Laryngochirurgii. Całość dopełnia szeroki wachlarz preparatów zarówno naturalnych jak i sztucznych oraz fantomów do świczeń. Istnieje także możliwość drukowania elementów kostnych w technologii druku 3D.
 2. Laboratorium (-1.35A) obsługiwane jest przez bardzo wykwalifikowaną osobą potrafiącą wykorzystać jego sprzęt i możliwości. Laboratorium posiada narzędzia oraz stanowiska umożliwiające przygotowanie i przechowywanie wielu anatomicznych i histologicznych preparatów.
 3. Sala konferencyjna (-1.35B) uzupełnia Pracownię o możliwość przeprowadzenia zajęć wykładowych, seminaryjnych oraz konwersatorium, które wprowadzają osoby szkolące się w tematykę ćwiczeń, które wykonają w Pracowni.
  Sala może pomieścić około 50 osób. Wyposażona w nowoczesny system audiowizualny, który umożliwia wyświetlanie materiałów bardzo wysokiej jakości i rozdzielczości oraz połączenie się z każdym urządzeniem i pomieszczeniem Instytutu. Jest także możliwość ustawienia spersonalizowanych stanowisk komputerowych.
Organizowane kursy
elearning@ifps.org.pl

All rights reserved